Odzież piłkarska, piłki nożne i inne akcesoria przydatne podczas treningów!

Odzież piłkarska, piłki nożne i inne akcesoria przydatne podczas treningów!

Piłka nożna, niezależnie od osiąganych wyników, jest w Polsce najpopularniejszym sportem zespołowym. Dlatego nie tylko liczba fanów tego sportu, ale także zawodników (również amatorów), ciągle rośnie. Jeśli i Ty (lub Twoje dziecko) postanowiłeś rozpocząć przygodę z piłką nożną, czytaj dalej, a dowiesz się jakie akcesoria mogą być przydatne, a czasem i niezbędne, podczas treningów piłki nożnej!

Podstawowe elementy stroju piłkarskiego

Pierwszy zakup, jakiego będziesz musiał dokonać, to odpowiednie buty. Gracze początkujący, jak również ci średniozaawansowani, najczęściej wybierają obuwie z materiałów syntetycznych. Jest to dobry wybór, tym bardziej biorąc pod uwagę cenę czy łatwość pielęgnacji.

Przed poszukiwaniami idealnego koloru i modelu powinieneś jednak zastanowić się, na jakiej powierzchni będziesz grał, bo od tego zależy dobór odpowiedniego rodzaju podeszwy. Tradycyjne korkotrampki najlepiej sprawdzą się na naturalnych powierzchniach trawiastych, natomiast na sztuczną nawierzchnię lepszą będą tzw. turfy.

Oczywiście buty to nie wszystko. Kolejne elementy to szorty oraz koszulka. Najważniejsza w przypadku stroju piłkarskiego jest jego wytrzymałość – piłkarz nie raz ląduje na murawie i szoruje plecami powierzchnie boiska. Jego strój musi wytrzymać wiele takich upadków. Jeśli więc wydaje Ci się, że zwykły, bawełniany T-shirt z sieciówki będzie wystarczający, to masz rację… wydaje Ci się. Odpowiedni do tego rodzaju aktywności strój powinien być wykonany z wysokiej klasy mieszanki materiałów syntetycznych – wytrzymałych i sprawnie odprowadzających wilgoć.

Następny, ważny czynnik, to odpowiednie dopasowanie stroju do sylwetki. Zarówno koszulka, jak i spodenki muszą zapewniać pełen zakres ruchu gracza – za ciasne mogą go ograniczać lub uwierać, powodując dyskomfort, który odwraca uwagę od gry. Za duże z kolei mogą się o coś zahaczać i zsuwać się z ciała, również rozpraszając piłkarza.

Wybór odpowiedniej piłki

Chociaż wydawać by się mogło, że najlepszy wybór to profesjonalne piłki meczowe, to jednak nie jest to opcja uniwersalna. Piłki takie nie są przystosowane do każdego rodzaju nawierzchni, zaawansowania treningów i rodzaju rozgrywki.

Jeśli masz zamiar dużo trenować i to na różnych powierzchniach, Twój wybór powinien paść na piłki nożne treningowe, takie jak te dostępne m.in. na https://zina.pl/pilki. Chociaż piłki meczowe to niewątpliwie dobre piłki do nogi, to jednak są one bardziej miękkie i sprężyste, a za sprawą lateksowego pęcherza, wymagają również częstszego pompowania. Ich przeznaczeniem stanowczo nie jest intensywne i długie użytkowanie.

Z kolei do konstrukcji piłek treningowych stosuje się materiały o jak największej trwałości. Dzięki temu są one w stanie wytrzymać nie tylko intensywne, ale nawet wieloletnie użytkowanie.

Inne akcesoria piłkarskie

Podczas kompletowania ekwipunku przydatnego w treningach piłki nożnej warto pamiętać jeszcze o kilku elementach.

Jednym z nich jest bezpieczeństwo. Nieważne czy przygotowujesz się do treningu, czy na mecz, zawsze należy pamiętać, że piłka nożna jest sportem wysoce kontaktowym, a zawodnicy ciągle narażeni są na różnego rodzaju kontuzje. Oczywiście nie da się zapobiec im wszystkim, jednak można (a nawet trzeba) próbować zmniejszyć ryzyko ich powstania.

Taką ochronę mogą Ci zapewnić nagolenniki, dzięki którym Twoje piszczele będą osłonięte, a Ty będziesz mniej narażony na siniaki i obrzęki. Taka inwestycja to doskonały pomysł i to niezależnie od poziomu Twoich umiejętności!

Previous Z jakimi branżami współpracuje producent płytek drukowanych?
Next Jak wykonać wieźby dachowe na lata. Zajrzymy do ekspertów z firmy Tartak Piątek

Może to Ci się spodoba

Nocne rozgrywki na Concordii

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na festyn sportowo-rekreacyjny, który już w najbliższa sobotę, 21 sierpnia na stadionie miejskim „Concordia” (ul. Żwirki). Od godziny 16.00 na przybyłych czeka wiele atrakcji. Nocny

Wystrzelali „Puchar Trybunalski”

W minioną niedzielę (08.05) na terenie piotrkowskiej strzelnicy odbyły się zawody strzeleckie w pięcioboju myśliwskim o „Puchar Trybunalski”. W wydarzeniu wzięli udział zawodnicy z całej Polski.  Doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz

Sztanderski i Bernatek drugą siłą w Polsce

Marcin Sztanderski i Mateusz Bernatek wywalczyli srebrne medale mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym, które w ubiegły weekend odbyły się w Radomiu. Mateusz Bernatek swój pierwszy w karierze start

Regularne ćwiczenia w ciąży zmniejszają ryzyko cukrzycy ciążowej

Zdaniem ekspertów podczas ciąży nie trzeba rezygnować z gimnastyki, a jedynie ją skorygować i dopasować do danego trymestru. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom, na przykład wzmacniającym mięśnie dna miednicy, znacznie poprawia się kondycja organizmu

Jaskółki w wysokiej formie

Zawodniczki z Akademii Tańca Sportowego „Jaskółki” doskonale zaprezentowali się na kolejnych zawodach Polskiego Związku Tańca Sportowego. Piotrkowianki wzięły udział w  zawodach w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi. Podczas zawodów piotrkowskie

AKS drugą siłą w kraju

Zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli cztery medale podczas mistrzostw Polski seniorów w stylu klasycznym, które w weekend odbyły się w Kostrzynie nad Odrą. Dzięki zdobytym krążkom, a także miejscom punktowanym,

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź