Baterie kuchenne dopasowane do zlewozmywaka. Jak znaleźć idealną kombinację?

Baterie kuchenne dopasowane do zlewozmywaka. Jak znaleźć idealną kombinację?

Zlewozmywak wraz z baterią stanowi centrum dowodzenia w każdej kuchni. To duet niezbędny podczas gotowania, sprzątania i dbania o dom. Duet, który, żeby współgrać, musi być idealnie dopasowany. Jeśli uda Ci się stworzyć odpowiednią kombinację, masz szanse zwiększyć funkcjonalność swojej kuchni, a także podkreślić jej indywidualny styl. Dlatego czytaj dalej, a dowiesz się jak dopasować baterie kuchenne do zlewozmywaków!

Rodzaje zlewozmywaków kuchennych

Zanim zaczniemy się zastanawiać, jak dopasować baterie do zlewów zajmijmy się na chwilę samymi zlewami, bo od ich rodzaju wiele będzie zależało. Zlewy kuchenne można podzielić według różnych kryteriów.

Pierwszym z nich jest sposób montażu. Zlewozmywaki mogą być bowiem instalowane pod blatem (undermount), wpuszczane (wsuwane we wcześniej przygotowany otwór w blacie), a także podwieszane.

Drugie kryterium to materiał wykonania. Najczęściej wybierane zlewozmywaki są wykonane ze stali nierdzewnej, kompozytu granitowego lub ceramiki. Każdy z tych materiałów ma inne właściwości, dlatego warto przed zakupem dobrze się z nimi zapoznać, aby wybrać odpowiedni do swoich potrzeb.

Ostatnie kryterium to konfiguracja. Dotyczy ona zarówno ilości mis, jak i liczby otworów potrzebnych do zamontowania baterii, dozownika czy przełącznika syfonu. Najchętniej wybierane są zlewy jedno- i dwukomorowe, ale w sklepach dostępne są również półtorakomorowe, modele z długim albo krótkim ociekaczem, a nawet takie, które mają dwie komory i ociekacz.

Baterie i ich rodzaje

Tak jak zlewy, tak i baterie do kuchni różnią się stylami, sposobem montażu czy wykończeniem. Tzw. baterie stojące można zainstalować na krawędzi zlewu kuchennego, modele naścienne są idealnym rozwiązaniem podczas remontu i wymiany kranu w starej instalacji, a te z wysuwaną wylewką znacznie ułatwią sprzątnie. Na stronach jak https://comitor.pl znajdziesz również baterie smart 4 w 1, dzięki którym czajnik okaże się zupełnie zbędnym sprzętem w Twojej kuchni.

Od tradycyjnych po nowoczesne, baterie są również dostępne w szerokiej gamie stylów. Baterie rzemieślnicze i wiejskie opierają się na tradycyjnym wyglądzie z bogatymi wykończeniami w stylu vintage. Natomiast współczesne są eleganckie i mają proste linie.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najczęściej wybierane baterie to te chromowane oraz ze stali szczotkowanej. Chociaż chrom jest popularnym wykończeniem, ponieważ jest trwały i wszechstronny, należy pamiętać, że ma tendencję do pojawiania się odcisków palców i plam od wody. Dlatego jeśli w Twojej kuchni panuje duży ruch, wybierz raczej stal szczotkowaną.

Jak utworzyć parę idealną?

Po pierwsze zwróć uwagę na liczbę otworów w zlewie. To ważne, ponieważ np. kran z jednym uchwytem wymaga jednego otworu, ale bateria dwuuchwytowa wymaga już trzech otworów. Oprócz upewnienia się, że ilość otworów w zlewie jest odpowiednia, musisz upewnić się, że wysokość i łuk baterii są prawidłowe — powinny pasować do ​​​​przestrzeni i układu kuchni.

Jeśli wybrałeś wylewkę o wysokim łuku, upewnij się, że nie blokuje zawieszonej nad nią szafki. Sprawdź również, czy kran jest ustawiony tak, aby woda trafiała na środek zlewu lub do odpływu, bez rozpryskiwania. Wybierając kombinację baterii i zlewu, weź pod uwagę również estetykę swojej kuchni. Skoordynuj ich wykończenie z innymi elementami wyposażenia ,a dzięki temu stylistyka kuchni będzie spójna.

Previous Trasa „Disney Księżniczki Koncert” już wkrótce odwiedzi Wrocław i Gdańsk. Bilety do magicznej krainy bajek są nadal dostępne!
Next Czy blog weterynaryjny może być wiarygodnym źródłem informacji o zdrowiu zwierząt?

Może to Ci się spodoba

Policjanci udaremnili wprowadzenie na rynek podrobionego towaru

Funkcjonariusze Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą  KPP w Krakowie wraz z kolegami z Wydziału d/w z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie ujawnili i zabezpieczyli podrobiony towar w postaci: 395 opakowań końcówek wymiennych

Msza święta w intencji małopolskiej Policji w Katedrze Królewskiej na Wawelu

Tegoroczne obchody Święta Policji w Małopolsce rozpoczęła uroczysta msza święta w Katedrze Wawelskiej, która odbyła się  w niedzielę, 16 lipca 2017 r. o godz.10.00. Mszę celebrował  Krajowy Duszpasterz Policji, Biskup

Pani Kamilla świętuje 100 lat

Kolejna piotrkowianka dożyła 100 lat. 8 stycznia 1922 roku urodziła się pani Kamilla Bonarska. Z okazji dostojnego jubileuszu w wigilię urodzin gratulacje i życzenia pani Kamilli złożył prezydent Krzysztof Chojniak.

Rozliczenie PIT 2016 przez Internet – to takie proste!

Wszystkie osoby osiągające w ciągu roku dochody muszą rozliczyć się z fiskusem. Można to zrobić w sposób tradycyjny, wypełniając właściwą deklarację w formie papierowej albo albo przesłać PIT internetowo. Rozliczenie

Utrudnienia na autostradzie A4 w miejscowości Staniątki – w kierunku Krakowa

W związku z naprawą lewego pasa jezdni północnej autostrady A4 – wysokość miejscowości Staniątki na odcinku 400 metrów (od km 436+300 do km 436+700) w poniedziałek 7 sierpnia 2017r. od godz. 05:00

Dzień otwarty w komendzie w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”

4 lipca 2017 roku dzieci z Młodzieżowego Domu Kultury im. Janusza Korczaka w Krakowie odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Akcja odbyła się w ramach kampanii organizowanej pod patronatem Pana

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź