Piotrków na weekend

Piotrków na weekend

Nadchodzący weekend (28-29.05) przyniesie do naszego miasta mnóstwo ciekawych wydarzeń. Nie zabraknie dobrej zabawy, ale także przeżyć artystycznych i estetycznych. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem nadchodzących wydarzeń.

W sobotnie popołudnie Centrum Informacji Turystycznej zaprasza wszystkich na spacer po zielonym Piotrkowie. Podczas spaceru z przewodnikiem przybyli poznają najpiękniejsze zielone miejsca naszego miasta. Początek o godz. 15.00 pod siedzibą CIT przy ul. Zamurowej 11.
Kolejne sobotnie wydarzenie zaspokoi pragnienia, każdego kinomana, ale nie tylko. Kino studyjne Piksel (Mediateka 800-lecia ul. M. Curie-Skłodowskiej 3) zaprasza na komedię „Palm Springs”. To jeden z tych filmów, który chce się oglądać i oglądać – w kinie, z przyjaciółmi lub z ukochaną osobą. Początek seansu o godz.17.00. Bilety do nabycia w Dziale Animacji (normalny – 14 zł, z kartą mieszkańca – 10,50 zł).

Niedziela przyniesie ze sobą moc atrakcji oraz przeżyć artystycznych i estetycznych. Tego dnia o godz. 11.00 na boisku przy piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego odbędzie się IX Festyn Rodzinny „Wioska Wikinga”. W programie organizatorzy przygotowali specjalną strefę dla dzieci, w której będą znajdowały się: zabawy z minionych epok, tor łuczniczy, kartonowy gród, malowanie buziek i tatuaże z henny. Ponadto wszyscy chętni będą mogli skorzystać z przejażdżki na koniu. W trakcie trwania imprezy będzie można również obejrzeć wystawy średniowiecznego polskiego uzbrojenia, skamielin oraz wystawę prezentującą dzieje policji. Ponadto na przybyłych będą czekały stoiska dawnych rzemiosł: garncarstwa, tkactwa, plecionkarstwa, kaletnictwa, wyrób lodów oraz marcepanu.
W niedzielę odbędzie się również koncert organizowany w ramach 51. Dni Muzyki Kameralnej pn. „Pieśni neapolitańskie” w Zamku Królewskim (plac Zamkowy 4). Na scenie wystąpią: Magdalena Chmielecka, Radosław Blonka oraz Patryk Matusiak. Początek wydarzenia o godz. 17.00. Wstęp Wolny.

Źródło: Urząd Miejski w Piotrkowie Trybunalskim

Previous Kosiarka spalinowa czeka na właściciela
Next Policjant poza służbą rozpoznał złodzieja

Może to Ci się spodoba

Przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie powstał hotel dla rodzin małych pacjentów

Na krakowskim Prokocimiu wybudowano pierwszy w Polsce Dom Ronalda McDonalda. Z nowoczesnego hotelu liczącego 20 pokoi będą mogli bezpłatnie korzystać rodzice i opiekunowie pacjentów Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego. Nowoczesny obiekt pozwoli zapewnić młodym

„Palm Springs” w kinie PIKSEL

„Palm Springs” to tytuł kolejnego filmu, jaki zostanie wyświetlony w kinie studyjnym PIKSEL. Seans w najbliższą sobotę (28.05). Bilety już w sprzedaży. „Palm Springs” to inteligentna i przezabawna komedia, która

Bezpieczna Autostrada – piknik rodzinny

Piotrków Trybunalski jest kolejnym miastem, do którego zawita ogólnopolska kampania „Bezpieczna Autostrada”. Piknik rodzinny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 sierpnia. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest rozpowszechnienie wśród użytkowników dróg wiedzy z

Muzyczny weekend na Starówce

Blisko dwugodzinnego koncertu zespołu Metius można było wysłuchać w sobotni wieczór w ramach cyklu „Trybunalskie granie”. Licznie zgromadzona publiczność usłyszała covery zarówno polskich, jak i zagranicznych hitów. W sobotni wieczór

Na wszystkie duszy nastroje z kapelą Fakiry

W niedzielę (15.08) przy Mediatece 800-lecia piotrkowianie bawili się na pikniku rodzinnym „Na wszystkie duszy nastroje”. Na przybyłych czekało wiele atrakcji a punktem kulminacyjnym wydarzenia był jubileuszowy koncert kapeli Fakiry.

Jubileusz 40-lecia Juliusza Marwega

„Czterdzieści” to tytuł wystawy malarstwa Juliusza Marwega z okazji 40-lecia pracy twórczej artysty. W piątek (14.01) w Ośrodku Działań Artystycznych odbył się wernisaż wystawy. Juliusz Marweg urodził się 1952 roku.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź